طلاپیشه

حفاظ من

حفاظ من - ایمنی و زیبایی با حفاظ فلزی ساختمان

حفاظ من

تاثیر مهارت و تجهیزات نصاب حفاظ

تاثیر مهارت و تجهیزات نصاب حفاظ

تاثیر مهارت و تجهیزات نصاب حفاظ چیست؟

برای نصب حفاظ‌های فلزی چه تجهیزات و مهارت‌هایی مورد نیاز است؟

تجهیزات و مهارت‌های مورد نیاز برای نصب حفاظ

سلام به دوستان و همراهان گرامی حفاظ من. در این مقاله، نکات ضروری و مورد نیاز برای نصب حفاظ فلزی را بررسی خواهیم کرد. اگر شما هم علاقه‌مند به مرور این نکات هستید، با ما همراه شوید.

مهارت-و-تجهیزات-نصاب-حفاظ

نصاب حفاظ

نصاب حفاظ، فردی است که مهارت جوشکاری با برق و استفاده از سنگ فرز و دریل را دارد و کار نصب حفاظ را در سطح و از ارتفاع انجام می‌دهد. این شغل از جمله مشاغل بسیار خطرناک است و متاسفانه معمولا افراد شاغل در این حرفه تحت پوشش بیمه نیستند.

تجهیزات مورد نیاز

برای نصب حفاظ فلزی، نیاز به دستگاه جوش برق سیار، دریل، سنگ فرز، نردبان فلزی، کابل رابط، سیم سیار، عینک جوشکاری و محافظ، دستکش کار، کفش کار، چکش، جعبه ابزار شامل انواع پیچ گوشتی، انردست، آچار و …، انواع پین فلزی است.

نکات ضروری نصب حفاظ

تجربه و مهارت از نکات ضروری برای انجام کار نصب است. نصاب باید با فلزات برنده و نوک تیز و معمولا سنگین سروکار داشته باشد و باید از مهارت و تجربه کافی برای مهار و نصب حفاظ خصوصا در ارتفاع برخوردار باشد.

تشخیص نحوه نصب، یک نصاب ماهر باید ابتدا ارزیابی دقیقی از نحوه نصب حفاظ و چگونگی مهار آن داشته باشد. نصاب باید بتواند تشخیص دهد که بطور مثال حفاظ شاخ گوزنی به چه نحوی به لبه ساختمان متصل و محکم شود.

مهارت و توانایی جسمی کار در ارتفاع، با توجه به اینکه حفاظ‌ها معمولا در ارتفاع نصب می‌شوند، نصاب و کمک‌های او باید از مهارت و تجربه لازم برای کار و مهار حفاظ در ارتفاع برخوردار باشند و همزمان تسلط کافی برای جوشکاری، دریل کاری در شرایط خطرناک را داشته باشند.

تجهیزات ایمنی و بیمه حوادث، با توجه به خطرات نصب حفاظ خصوصا در ارتفاع، نصابان باید از تجهیزات ایمنی مناسب برای کار برخوردار بوده و تحت پوشش بیمه حوادث باشند.

نتیجه

داشتن مهارت و تجهیزات نصاب حفاظ سبب می‌شود تا حفاظ‌ فلزی ساختمان به صورت اصولی، محکم و بدون خطر نصب شود و ایمنی نصاب و سایرین به خطر نیافتد. آیا شما موارد دیگری به ذهن‌تان می‌رسد؟ آنرا با ما در میان بگذارید.

برای دیدن محصولات حفاظ من ⇐ اینجا ⇒ کلیک کنید.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

ویژگی‌ های جوش خوب فلز

اکبری
2024-05-23 18:55:35
نصب حفاظ احتیاج به مهارت زیادی داره که حفاظ بعد از نصب براحتی کنده نشه، زنگ نزنه، نمای خوبی داشته باشه
محمد مهدی
2024-04-19 23:21:41
نکات خوبی درباره مهارت نصاب گفته شده
سارا
2024-01-26 19:32:38
مطمئنا اگر حفاظ خوبی هم خریداری شود اما نصاب ناشی آنرا نصب کند نه تنها موجب افزایش امنیت ساختمان نمی شود بلکه خود معظلی می شود برای اهالی ساختمان که نگران حتی کنده شدن و سقوط آن هم باید باشند
افشاری
2023-12-27 08:26:23
جالب بود تشکر
علیرضا روانخواه
2023-12-25 12:57:11
عالی استاد
Loading...