آیا ارتباطی بین زورگیری و حد شرعی وجود دارد؟

زورگیری در روز روشن
زورگیری و حد شرعی

 

چند وقتی است که در سطح جامعه زورگیری و خفت‌گیری‌های خشن افزایش چشمگیری داشته است.

زورگیری‌هایی در روز روشن و بعضا در مقابل چشم هزاران بیننده!

چه شده است که متجاوزان اینگونه گستاخ و جسور شده‌اند؟

به نظر دیگر ترسی از مردم و گرفتار شدن ندارند، چرا؟

شاید بتوان گفت فاصله طبقاتی، نبود درآمد کافی و مهمتر از همه بازدارنده نبودن مجازات از عوامل افزایش آمار سرقت‌های خشن است.

جوانی که پشتوانه عقیدتی و فرهنگی قوی نداشته شاهد انواع تجمّلات و تبلیغ آنها در رسانه‌های مختلف است و راه قانونی نیز برای رسیدن به آنها وجود ندارد چه باید بکند؟

از سویی نیز وقتی مرتکب خلافی شده و به زندان می‌افتد ترس از زندان رفتنش نیز از بین می‌رود، به شخصه نفراتی را می‌شناسم که بارها زندان رفته و آزاد شده‌اند، برای آنها زندان و آزادی فرق زیادی ندارد، در خبرهای پخش شده نیز کم نبودند زورگیرانی که بیش از ده بار دستگیر شده بودند.

حال چه باید کرد؟

کوتاه مدت: برگشت به حدود الهی، اگر انگشت، دست و بازوی سارق با رعایت شرایط آن قطع شود شاهد این حجم از سرقت، زورگیری همراه با گستاخی خواهیم بود؟

آنهایی که عربستان رفته‌اند می‌گویند موقع اذان فروشنده‌ها مغازه را به همان شکل رها کرده و در نماز شرکت می‌کنند، حال به این چند سوال شما پاسخ دهید.

آیا سران وهابی با ریشه یهودی عربستان اسنان‌هایی صالح هستند؟

آیا ثروت خاندان و وابستگان سلطنت با مردم عادی قابل مقایسه است؟

عربستان یکی از کشورهایی است که حد شرعی درباره سارق اجرا می‌شود.

پدربزرگم می‌گفت وقتی رضا خان ملعون شاه شد برای مقابله با راهزنان که آنروزها بسیار زیاد بودند دستور داد که راهزنان را در محلی که دزدی کرده‌اند به زمین چهار میخ کنند و با رئیس نظمیه منطقه نیز برخورد شود این شدت و نوع برخورد باعث شده بود کسی از ترس برخورد رضا شاه حتی به فکر راهزنی هم نیافتد.

بلند مدت: در کنار رعایت حدود الهی، کار فرهنگی، بهبود وضع اقتصادی، کم کردن فاصله طبقاتی.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

حفاظت از فرزندان در برابر اعتیاد

4 پاسخ

    1. بله حتما
      قبلا با استفاده از واتس آپ گفتگوی آنلاین برقرار بود چون فیلتر شد حذف کردیم اگر اقبال مردم به ایتا به همین شکل ادامه پیدا کنه از قابلیت پیام رسان ایتا استفاده خواهیم کرد
      پیروز و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X