طلاپیشه

حفاظ من

حفاظ من - ایمنی و زیبایی با حفاظ فلزی ساختمان

حفاظ من

راهکارهای ارزان قیمت افزایش امنیت خانه

راهکارهای ارزان قیمت افزایش امنیت خانه

راهکارهای ارزان قیمت افزایش امنیت خانه؛ می‌خواهیم در این نوشتار به این موضوع بپردازیم، یعنی می‌خواهیم ببینیم تو این شرایط وانفسا چطور میشه با پرداخت هزینه کمتر یک ضریب امنیتی قابل اطمینان برای خانه خودمان داشته باشیم پس با حفاظ من همراه شوید.

عزیزان همراه سلام

امیدوارم حال دلتون خوب باشه، خوووب

توصیه‌های افزایش ضریب امنیت خانه

افزایش امنیت خانه
راهکارهای ارزان قیمت افزایش امنیت خانه

1- دست کم نگرفتن قابلیت‌های سارقان

راهکارهای افزایش امنیت خانه، عزیزان دل همین اولش بگم که قابلیت‎‌های سارقان رو دست کم نگیرید، همونطوری که شما روز به روز سعی می‌کنید با انواع روش‌های جدید و متنوع امنیت خود و محیط پیرامونی‌تون رو بالا ببرید این تلاش‌گران عرصه سرقت هم بیکار ننشسته و فقط تماشا نمی‌کنن بلکه اونها هم هر روز بر قابلیت‌هاشون اضافه می‌کنن اجازه بدید دو تا خاطره از مشتری‌هامون تعریف کنم.

خاطره اول

یک آقایی از سهروردی سفارش “حفاظ شاخ‌گوزنی” همراه با نصب داد کار رو آماده کرده و برای نصب فرستادیم من خودمم هم رفتم، یک ساختمان 4 طبقه بود یک ساعتی از شروع کار نصب گذشته بود و ما بدون وقفه مشغول نصب حفاظ شاخ‌گوزنی بودیم که من به مدیر ساختمان که بر روند کار نظارت می‌کرد گفتم کمی آب خوردن برای ما بیاورد رفت و چند لحظه بعد به اتفاق یکی دیگه از ساکنین ساختمان با یک سینی چای و مقداری میوه برگشت.

شخص همراه مدیر ساختمان ساکن طبقه اول بود یک تبریزی خون‌گرم، شروع کرد به صحبت کردن و گفت که سفارش کار بنا به درخواست من بوده و علت هم اینکه چند روز پیش یک پژو 206 جلو خانه ما ایستاد دو نفر از آن پیاده شده و میان داخل حیاط ساختمان ما، از روی دیوار وارد تراس طبقه اول همسایه(ساختمان کناری) میشن، وارد خانه شده و چند لحظه بعد با یک گاوصندوق بیرون میان، آنرا به باغچه کنار دیوار حیاط ساختمان ما میاندازن و بعد به بیرون برده سوار ماشین شده و میرن، وسط روز، هر دو ساختمان هم مجهز به دوربین امنیتی هست.

خاطره دوم

چند روز پیش برادرم آمد خانه پیش ما و گفت به ماشین حتما قفل فرمان بزن و یک قفل پدال هم بگیر

پرسیدم چطور؟

گفت همین امروز ماشین مزدا۳ صاحب گاراژ را در روز روشن زیر دوربین با قفل و زنجیر به این کلفتی(با دست ضخامت زنجیر را نشان می‌داد) بردن.

رفتیم تصاویر دوربین رو نگاه کردیم

یه ۲۰۶ با دو سرنشین اول یک دور در منطقه زد و بعد اومد کمی جلوتر از ماشین ایستاد یک نفر با ماسک پیاده شد در ماشین رو از بالای در کشید بیرون، باز کرد، با یک قیچی بزرگ زنجیر رو برید یک بیلاخ یا همون به قول امروزی‌ها لایک به دوربین نشان داد، نشست داخل ماشین و گازشو گرفت رفت.

آگاهی هم رفتیم گفتن چیزی قابل شناسایی نیست.

2- راه‌های نفوذ به خانه را بررسی کنید

خودتان را سارق فرض کرده و راه‌های ورود به خانه را بررسی کنید ببینید از چه قسمت‌هایی می‌شود به خانه وارد شد، آنها را مسدود کنید.

3- نصب زنگ دوربین‌دار

در حد وسع خود سعی کنید از زنگ دوربین‌دار استفاده کنید، مدل‌های بسیار متنوعی از اینگونه زنگ‎‌ها در بازار موجود است زنگ دوربین‌دار کمک می‌کند مخصوصا کودکان درب را به روی هر کسی باز نکنند.

در مدل‌های پیشرفته‌تر شما می‌توانید با نصب نرم افزار مربوطه بر روی رایانه شخصی و یا تلفن همراه برخط(آنلاین) کسی که زنگ درب خانه را به صدا درآورده است را مشاهده کنید و حتی پاسخ مورد نظر را با ضبط صدا و پخش آن اعلام نمایید و یا با ارسال پیامک چگونگی وضعیت و ساعت حضور خود را اعلام نمایید

4- مراقبت از کلیدهای یدکی خانه

سعی کنید کلیدهای یدکی خانه را بیرون آن پنهان نکنید مطمئن باشید دزدان براحتی می‌توانند آنها را پیدا کنند.

5- نصب حفاظ درب ورودی

سعی کنید از حفاظ درب ورودی استفاده کنید وجود یک “حفاظ درب ورودی” با کیفیت کمک زیادی به شما می‌کند، انواع مختلفی از آن نیز در بازار موجود است، بازشو، کشویی(درب آکاردئون) نصب آن نیز هزینه آنچنانی ندارد و صد البته “نصب درب آکاردئون” همرنگ درب ورودی در بعضی موارد بر جلوه بصری ورودی نیز میافزاید.

6- دو قفله کردن درب ورودی

فارغ از اینکه از چه مدل درب ورودی اعم از “ضد سرقت” و یا معمولی استفاده می‌کنید در حد امکان از دو قفل با فاصله مناسب از هم برای درب ورودی استفاده کنید، سارقان براحتی حتی قفل درب ضد سرقت را باز می‌کنند اما با نصب دو قفل آنها غافلگیر می‌شوند.

افزایش امنیت خانه
امکان ورود سارق از پنجره طبقات فوقانی

7- حفاظ پنجره

از “حفاظ پنجره” حتی در طبقات دوم و سوم استفاده کنید، سارقان براحتی به طبقات بالاتر رفته و وارد ساختمان و از طبقه‌ای به طبقه دیگر می‌روند( این موضوع را دست کم نگیرید خاطره‌های شنیدنی از مشتریان در این زمینه دارم).

8- نصب حفاظ روی دیوار

در حد امکان روی دیوار حفاظ نصب کنید انواع مختلف “حفاظ رودیواری” وجود دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه و وسع مالی از آنها استفاده کنید مثل “حفاظ شاخ‌گوزنی“، سرنیزه، ترکیبی، اگر شما هم در فکر تهیه حفاظ می‌باشید مخصوصا “خرید حفاظ شاخ گوزنی”، با ما در تماس باشید

9- دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته و کنترل تصاویر آن در فواصل زمانی مناسب به شما کمک می‌کنید تا متوجه موارد مشکوک از جمله تحت نظر داشتن خانه توسط افراد غریبه را متوجه شوید، تنوع محصول نیز در این زمینه بسیار زیاد است دوربین‌های باسیم، بیسیم با قابلیت‌های پخش تصاویر بر روی رایانه، تبلت، گوشی تلفن همراه و همچنین ضبط تصاویر بر روی کارت حافظه قابل حمل و یا دستگاه ضبط تصاویر، دوربین‌هایی با قابلیت چرخش، دید در شب و … که با توجه به وسع مالی می‌توانید یکی از مدل‌های آنرا تهیه کنید.

10 -نصب سیستم‌های امنیتی هوشمند

و در صورتیکه از نظر مالی مشکلی ندارید می‌توانید با نصب سیستم‌های هوشمند حتی حضور در خانه را با روشن و خاموش کردن متناوب چراغ‌ها، باز و بسته کردن پرده‌ها شبیه سازی کنید و یا اینکه ببینید چه کسانی به درب خانه مراجعه می‌کنند.

در مدل‌های پیشرفته‌تر با نصب حسگرهای حرکتی از نزدیک شدن افراد و حتی حیوانات باخبر شوید.

حسگرهای حرارتی و تشخیص گاز به شما امکان می‌دهد وجود حرارت غیر متعارف در بخشی از ساختمان را تشخیص دهید از نشتی گاز منو اکسید که بسیار خطرناک است و به “قاتل خاموش” هم معروف شده آگاهی یابید.

کلام آخر
شکستن درب ضد سرقت
راهکارهای افزایش امنیت ساختمان

به صرف اینکه خانه شما مجهز به دوربین و یا “درب ضد سرقت” است آنرا مصون از دزدی فرض نکنید سارقان براحتی با زدن یک ماسک و با کمک یک دیلم درب ضد سرقت را باز می‌کنند و در یک لحظه اندوخته چند ساله‌تان را به یغما می‌برند لازم هم نیست هزینه‌های گزافی بکنید بلکه هوشمندانه راه‌های نفوذ به خانه را شناسایی و آنها را مسدود کنید و اگر با توجه به تخصص و تجربه ما، نیاز به مشاوره داشتید آنرا با ما در میان بگذارید، خوشحال هم خواهیم شد.

ایام به کام

فایل PDF “راهکارهای ارزان قیمت افزایش امنیت خانه” با تصاویر مرتبط بیشتر، برای “دانلود فایل” روی تصویر زیر کلیک نمایید.

pdf دانلود

محمد مهدی
2024-04-22 20:44:38
توصیه های خوبی برای جلوگیری از دزدی شده
اکبری
2024-03-08 20:32:00
راهکارهای خوبی برای افزایش امنیت خانه گفته شده تشکر
Loading...